Więcej


 • Planowanie w Twojej Uczelni staje się wyzwaniem ze względu na małą liczbę zasobów?
 • Masz dość pomyłek, które zdarzają się podczas planowania, ponieważ narzędzia, których używasz nie sprawdzają poprawności planu?
 • Poszukujesz programu, który pozwoli na wygodne, szybkie utworzenie planu zajęć?
 • Poszukujesz programu, który pozwoli na zaplanowanie wyjątków w planie zajęć, takich jak zajęcia, które nie występują podczas całego semestru, zajęcia w podgrupach, zajęcia z wieloma wykładowcami, grupami, w kilku salach?
 • Poszukujesz programu, który pozwoli zarządzać zapotrzebowaniami wykładowców, także ich dyżurami, dostępnością wykładowców i sal?
 • Poszukujesz narzędzia do planowania, które można dostosować do indywidualnych potrzeb uczelni, np. tworzenie własnych typów zasobów?
 • Poszukujesz narzędzia, które pozwoli na jednoczesne planowanie kilku osobom?
 • Poszukujesz niezawodnego, skalowalnego rozwiązania, funkcjonującego o prawdziwą bazę danych, otwartego na światowe standardy, posiadającego udokumentowaną architekturę, umożliwiającą łatwą rozbudowę oraz integrację z innymi systemami Uczelni?
 • Poszukujesz rozwiązania nowoczesnego, nadążającego za najnowszymi trendami, takimi jak publikowanie rozkładów za pomocą Google Kalendarz, integracja z pakietem Office, praca w systemie Windows8?
 • Poszukujesz narzędzia BI do wielowymiarowej analizy danych?
 • Poszukujesz stabilnego partnera biznesowego, które zapewni korzystanie z asysty techniczej przez siedem dni w tygodniu?

Wszystkie te atrybuty znajdziesz w jednym narzędziu.
Oto program, którego poszukujesz. Plansoft.org.AKTUALNOŚCI

Na Facebooku opublikowano informacje na temat roszerzeń w Aplikacji.
Zaktualizowano: 2016.04.09

Aplikacja pozwala teraz nie tylko na tworzenie wydruków do przeglądarki (html), ale również w postaci pdf.
http://www.plansoft.org/wp-content/uploads/pdf/2016.03.01.Wydruki_PDF.CHG.pdf

W poprzedniej wersji Aplikacji, panel szybkiego wyszukiwania pozwalał na szybkie przejście do rozkładu zajęć wykładowcy, grupy lub do karty obciążenia zasobu. Obecnie, do panelu szybkiego wyszukiwania dodano dodatkowo możliwość edycji danych oraz
przejście do podsumowania.
http://www.plansoft.org/wp-content/uploads/pdf/2016.03.02.SzybkaNawigacja.CHG.pdf

Planowaniem zajęć na Uczelni zajmują się Planiści, którzy odpowiadają za to, aby plan zajęć był niesprzeczny, spełniał oczekiwania zarówno wykładowców jak i grup, oraz aby zasoby były wykorzystane w sposób optymalny.
Są jednak sytuacje, w których Planista może oddelegować planowanie innym osobom. Przykładem jest planowanie seminariów lub sesji egzaminacyjnych. Planista wskazuje wówczas okno czasowe, w którym odbywają się seminaria/egzaminy, w których osoba wyznaczona (nieplanista) planuje zajęcia.
Osoba wyznaczona ma dostęp tylko do określonej puli wykładowców, grup i sal i nie może planować zajęć poza wskazanym oknem czasowym.
Nowa wersja Aplikacji pozwala na planowanie zajęć przez osoby wyznaczone, nie będące planistami.
http://www.plansoft.org/wp-content/uploads/pdf/2016.01.15.PlanowanieDelegowane.CHG.pdf

Zestaw kilku poprawek i udoskonaleń
http://www.plansoft.org/wp-content/uploads/pdf/2016.04.01.Rozne_zmiany.CHG.pdfKliknij w ten link, aby przejść na strone o produkcie na Facebooku

Znajdziesz nas również na Facebooku.
Zaktualizowano: 2015.12

Podążając z duchem czasu, stworzona została strona produktu na Facebooku. Strona ta pozwoli Państwu na swobodną wymianę opinii i uwagi na temat tego oprogramowania.

Prosimy o klikanie w link „Lubię to”!Kliknij w ten link, aby przejść na strone o produkcie na Facebooku

Rozkłady zajęć: notatki
Zaktualizowano: 2015.11

Praktyka pokazuje, że często pojawia się potrzeba umieszczenia na wydruku rozkładu zajęć dodatkowych informacji, przeznaczonych dla studentów lub wykładowców. W obecnej wersji Aplikacji, do każdego rozkładu zajęć możemy dodawać notatki, która następnie mogą być wydrukowane.Aby dowiedzieć się więcej kliknij w ten link

Raport zajętości sal dla systemu Polon
Planowanie zajęć w tygodnie parzyste i nieparzyste
Planowanie zajęć równoległych i mieszanych
Tabele przestawne: ulepszenia
Zaktualizowano: 2015.10

W nowej wersji Plansoft.org dodano liczne udoskonalenia, wynikające z potrzeby ciągłego dopasowywania Aplikacji to zmieniającej się rzeczywistości:
Dodano możliwość utworzenia raportu przedstawiającego procentowe wykorzystanie sal w rozbiciu na formy prowadzenia zajęć, raport wymagany jest przez system Polon.
Wprowadzono możliwość planowania zajęć wg zdefiniowanych kalendarzy, co znacznie ułatwia planowanie zajęć w cyklach dwutygodniowych.
Obecnie możliwe jest zaplanowanie pojedynczego zajęcia z dowolną liczbą przedmiotów i form zajęć, co pozwala na obsłużenie przypadków, gdy zajęcia prowadzone są równolegle.
Wprowadzono ulepszenia w module tabel przestawnych oraz inne poprawki i zmiany.
Szczegóły w załączonej dokumentacji.Raport dla Polon
Kalendarze szczególne
Zajęcia równoległe
Tabela przestawna
Inne zmiany

Generator slajdów, usprawnienia w module tabel przestawnych, wyróżnianie formy zajęć..
Zaktualizowano: 2015.07

Za pomocą funkcji Generator slajdów możesz teraz łatwo utworzyć profesjonalnie wyglądający pokaz slajdów, który następnie możesz umieścić w Internecie. Mogą to być zdjęcia z Otwartych Dni na Uczelni, zdjęcia dokumentujące ważne wydarzenia w życiu Uczelni, ze spotkania Rady Wydziału itd.


W nowej wersji aplikacji Plansoft.org wprowadzono liczne zmiany w module Tabela Przestawna. Wprowadzono modyfikację pozwalającą na wybranie do sześciu wartości do wyświetlenia w wierszu. Można też wyniki zapisywać wprost w programie Excel. Dzięki temu można teraz wykonywać naprawdę skomplikowane raporty!
Wprowadzono również dużo niewielkich, ale istotnych zmian. Szczegóły w załączonej dokumentacji.Generator slajdów
Tabele przestawne-zmiany
Inne zmiany
Jeszcze inne zmiany

Wyszukiwanie za pomocą słów kluczowych
Zaktualizowano: 2015.05

Funkcjonalność słów kluczowych pozwala na przypisanie zestawu słów do przedmiotów, wykładowców, grup i sal, w celu sprawnego wyszukiwania danych.Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

Drukowanie struktury organizacyjnej Uczelni
Zaktualizowano: 2015.04

Podążając za duchem czasu, warto prezentować dane, które posiadamy w naszych bazie danych w formie czytelnych wykresów.
Teraz Plansoft.org udostępnia nową funkcjonalność, pozwalającą na prezentację struktury Uczelni w formie diagramu.Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

Planowanie zajęć z wybranego przedmiotu
Zaktualizowano: 2015.04

Plansoft.org wyświetla teraz listę kolizji natychmiast po najechaniu wskaźnikiem myszy na komórkę w rozkładzie zajęć (poprzednio wyświetlana była tylko liczba konfliktów, a lista była prezentowana dopiero podczas próby zaplanowania zajęcia). Wprowadzono także udoskonalenie ułatwiające planowanie zajęć z wybranego przedmiotu.Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

Tryb wyświetlania wielu rozkładów
Zaktualizowano: 2015.02

Tryb wyświetlania wielu rozkładów: możemy teraz łatwo sprawdzać dostępność wykładowców, grup i zasobów dzisiaj lub w dowolnym innym dniu, tygodniu lub okresie. W efekcie, możemy na przykład łatwo:
• Podejrzeć, którzy wykładowcy prowadzą właśnie zajęcia i w jakich salach;
• Jakie grupy z wybranej jednostki organizacyjnej mają właśnie zajęcia;
• Łatwo odnaleźć sale w danym budynku lub kampusie, które są obecnie zajęte lub wolne;
• Sprawdzić dostępność wykładowców z danego przedmiotu.Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

Błyskawiczne i bezbłędne wyliczenie pensum, dotacji itd.
Zaktualizowano: 2014.12

Nowe statystyki: prezentacja danych w formie pozwalającej na błyskawiczne i bezbłędne wyliczenie pensum, dotacji itd.Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Plansoft.org w nowej, wygodniejszej szacie graficznej
Zaktualizowano: 2014.12

Plansoft.org w nowej, wygodniejszej szacie graficznej. Tryb pracy pełnoekranowej, przycisk szybkiego dodawania danych, panel szybkiego wyszukiwania rozkładów zajęć wykładowców, grup i zasobów, panel łatwego dostępu do poleceń menu programu, wszystko, czego potrzebujesz w zasięgu kilku klików.
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

Publikacja danych w formie estetycznych, dynamicznych tabel
Zaktualizowano: 2014.12

Plansoft.org pozwala teraz na publikację danych w formie estetycznych tabel wyświetlanych w przeglądarce. Tabele pozwalają na dynamiczne sortowanie danych, co znacznie przyspiesza wyszukiwanie danych.
Ponadto eksport danych do programu Excel jest teraz znacznie prostszy, usunięto też kilka błędów pojawiających się podczas eksportu danych do Excela.

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

Przyporządkowanie każdemu przedmiotowi, grupie i zasobowi jednostki organizacyjnej
Zaktualizowano: 2014.04

Plansoft.org pozwala teraz na przyporządkowanie każdemu przedmiotowi, grupie i zasobowi jednostki organizacyjnej. Informacja ta może być następnie użyta podczas raportowania.
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej
Zaktualizowano: 2014.04

Zobrazowanie położenia sal i innych zasobów na mapie
Zaktualizowano: 2014.01

Plansoft.org pozwala na zobrazowanie położenia sal i innych zasobów na mapie. Rysunek poniżej przedstawia przykładową mapę utworzoną przez program.

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

Pozytywnie testy zgodności z systemem operacyjnym Windows 8
Zaktualizowano: 2013.09

Plansoft.org przeszedł pozytywnie testy zgodności z systemem operacyjnym Windows 8. Nasze rozwiązanie funkcjonuje z każdą wersją systemu operacyjnego począwszy od Windows XP.

Analizuj dane zgromadzone w bazie danych na wykresach!
Zaktualizowano: 2013.10

NOWOŚĆ Plansoft.org to nie tylko sprawne planowanie zajęć. Analizuj dane zgromadzone w bazie danych na wykresach! Już jest dostępna analiza liczby przeprowadzonych zajęć na interaktywnych wykresach kołowych Google

Planowanie zajęć równoległych oraz zajęć w mieszanych podgrupach
Zaktualizowano: 2013.07

Opis wszystkich ulepszeń Plansoft.org w okresie 2013.01-2013.06
Zaktualizowano: 2013.06

Zaawansowane filtry w statystykach
Zaktualizowano: 2013.06

Podręcznik użytkownika online
Zaktualizowano: 2013.05

Funkcja eksportowania rozkładów zajęć do Google Kalendarz już dostępna.
Zaktualizowano: 2012.12

Planowanie zajęć równoległych


Starsze Filmy


Część I – przedstawienie głównych funkcji programu


Część II – przedstawienie głównych funkcji programu cd.


Część III – moduł do definiowania ograniczeń


Część IV – moduł do definiowania ograniczeń cd


Część V – moduł „Plan Studiów”


Część VI – moduł „Własne atrybuty”


Część VII – Tabele przestawne


I. Przygotwanie do planowania

Pracę z programem zaczynamy od zdefiniowania semestru

Określamy datę początku i końca semestru, dni tygodnia, w których planowane są zajęcia oraz liczbę godzin w ciągu dnia.
Semestry mogą się nakładać na siebie pod względem terminów.
Następnie wprowadzamy słowniki danych: wykładowców, grupy, sale, formy zajęć, przedmioty

Każdemu wykładowcy, grupie itd. przyporzadkowany jest kolor, którym posługujemy sie podczas planowania. Wszystkie okna do wprowadzania danych wyglądają podobnie, dzięki czemu obsługa programu jest intuicyjna. Oczywiście słowniki z danymi można uzupełniać w każdej chwili.

Zawartość słowników danych może być dostosowywana do indywidualnych potrzeb uczelni. Można dodawać nowe, własne kategorie zasobów, można też dodawać własne atrybyty.

II. Planowanie

Planowanie odbywa się z dokładnością do każdego dnia w semestrze, nie w trybie tygodniowym.

III. Publikacja wyników

Gdy plan został utworzony – publikujemy wyniki pracy w Internecie

Dla celów ewidencyjnych oraz rozliczenowych generujemy rozliczenia

Jeszcze więcej

Dodaj komentarz